top
O POHÁR STAROSTY MĚSTA MODŘICE
O POHÁR STAROSTY MĚSTA MODŘICE

Vážení sportovní přátelé,

velmi rád Vás vítám u nás v Modřicích, na 18. ročníku mezinárodního turnaje mladších žáků v kopané „O pohár starosty města Modřice“, který je každoročně v našem městě pořádán. O pohár starosty se utkají nadějní mladí fotbalisté ze šestnácti tuzemských i zahraničních týmů. Stejně jako v uplynulých šestnácti ročnících je za spolupráce města Modřice, FC Zbrojovka Brno a.s. a MFK Modřice o.s. připraven pro fanoušky nejpopulárnější a nejkrásnější hry na světě další ročník tohoto významného fotbalového podniku. V současnosti si již nikdo ve městě Modřice a jeho širokém okolí nedovede bez této sportovní akce přelom letních prázdnin představit. Současně pokračujeme v osvědčené spolupráci s o.s. Mladý fotbal, které opět bude zajišťovat přenosy všech utkání online či ze záznamu na internetu. Vždyť více jak 300 000 zhlédnutí je pro všechny organizátory velkou odměnou.

Jak získával turnaj na své popularitě nejen u nás, ale i v zahraničí, tak se měnili zástupci z různých států střední Evropy. Je mi skutečně velkým potěšením dnes u nás přivítat všechny sportovce, rodiče a fanoušky nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Ruska a Ukrajiny.

Od okamžiku, kdy na fotbalovém poli v Modřicích nastoupily ke svému duelu historicky první mužstva a hvizd píšťalky sudího zahájil první ročník turnaje, uplynulo sedmnáct let. Během této doby jsme dovedli náš velký turnaj po stránce technické a sportovní téměř k dokonalosti. Věřte mi, že připravit a dobře zvládnout zdárný průběh turnaje s dvaceti, a nyní se šestnácti účastníky, není vůbec jednoduchou záležitostí. Organizační zajištění celého turnaje klade na pořadatele stále větší a větší nároky. Jako každý rok je absolvována náročná a zdlouhavá několikaměsíční příprava na zajištění ubytování, stravy, hracích ploch a v neposlední řadě i hodnotných cen pro malé fotbalisty. Pohled do rozzářených očí mladých fotbalových talentů, kteří nám fanouškům připravují nejeden krásný sportovní moment, je pro všechny organizátory tou největší odměnou za vynaložené úsilí a motivací pro pořádání dalších ročníků.

Za uplynulých sedmnáct ročníků se událo mnoho zajímavého na hřištích i mimo ně. Dovolili jsme si pro aktuální informovanost všech fanoušků zřídit webové stránky www.turnaj-modrice.cz, kde se dozvíte veškeré podrobnosti z turnaje včetně výsledků. Zlomovou událostí v turnajovém dění byla celkově již třetí výhra týmu SK Slavia Praha v devátém ročníku. Ten si tak po právu vydobyl do trvalé držby putovní pohár starosty města Modřice. Zlatý hattrick se podařil ve 12. až 14. ročníku zopakovat Zbrojovce Brno a tak se dnes bojuje o další již třetí putovní pohár, který svojí důstojností odráží vzkvétající věhlas našeho turnaje.

Děkuji všem organizátorům a pořadatelům za léta pilného úsilí a snahy o perfektní zajištění každého ročníku a vyzývám všechny účastníky turnaje – sportovce, realizační týmy a diváky k dodržování pravidel a ke hře fair play. Jedině tak je možné udržet vysoký kredit našeho společného krásného turnaje.

Speciální poděkování směřuje k firmě CTPark, která se pro tento ročník stala generálním partnerem turnaje.

Závěrem mého úvodního slova přeji sportovcům mnoho herních úspěchů a všem návštěvníkům přeji krásný a příjemný pobyt ve městě Modřice. Věřím, že si všichni odnesete domů nezapomenutelné vzpomínky na letošní ročník a za rok se opět sejdeme u nás v Modřicích při devatenáctém pokračování turnaje „O pohár starosty města Modřice“.

Sportu zdar a kopané zvláště
Ing. Josef Šiška
starosta města Modřice

Generální partneři 18.ročníku

CTP
Moravostav


Generální partneři

MFK Modřice
FA čR
Město Modřice
EON
Sita
Kajot
DEA
Re-Max

Hlavní partneři

Bachl
Ptacek
Svítil
Kovolit
Vodňanská drůbež
Olympia Brno
Garko
Poda
ikis
KIKA
Q-elektrik

Partneři

vinařství Alois Pitra
-Dolní Dunajovice
Restaurace Sherwood
Restaurace U krále Jiřího
Restaurace Na Švábce
Cukrárna Aida La Dolce Vita
p. Vlach Aleš
Procházka - elektro
p. Víťa Makovský
restaurace Tuřanská Beseda
p. Rostislav Brabec
E.ON