top

Vážení čtenáři a milovníci fotbalu,
dovolte mi, abych vás touto cestou pozval na již 22. ročník fotbalového turnaje Memoriál Josefa Šurala o Pohár starosty města Modřice, který se koná v termínu od 5. do 7. srpna na fotbalových hřištích v Modřicích.

Po dvou covidových letech se tento celorepublikově oblíbený turnaj fotbalové mládeže opět vrací do osvědčeného a dříve zaběhnutého systému. Byť nás v letošním ročníku turnaje nečeká žádný významný milník, významným přece jen je. Mnohem více si uvědomujeme, jak důležitá je pro nás možnost vzájemného setkávání se bez jakýchkoliv omezení a možností radovat se společně z dosažených sportovních výsledků.

Těší mne, že na letošním ročníku budu moci jménem města přivítat 16 fotbalových týmů, jejichž složení bude velice pestré. Kromě českých prvoligových týmů k nám na turnaj zavítají i tradiční týmy ze Slovenska a vítězství přijede obhajovat i družstvo z chorvatského Zágrebu. Poprvé v historii turnaje se představí v Modřicích prvoligové týmy z Maďarska. Čekají nás tak tři dny nabité sportovními zážitky. Jsem přesvědčen, že přinesou do naší společnosti závan příjemné atmosféry. Sportovní nadšení a smysl pro fair-play, kterou u nás prosazujeme, bude jistě inspirací i pro nejmladší účastníky a také pro diváky turnaje. Neopomenu připomenout pro ty, kteří se nebudou moci turnaje zúčastnit přímo, že i letos bude připravena možnost sledování zápasů turnaje on-line přes webové stránky turnaje.

Zajímavostí v letošním programu bude sobotní zápas osobností, zapojených do Nadace Josefa Šurala, která nastoupí proti mužstvu složeného z trenérů zúčastněných klubů. Účast přislíbili mimo jiné Petr Švancara, Jan Polák a bratři Šuralovi. Sobotní večer jako již tradičně zakončí večerní zábava s hudbou, která je určena účastníkům turnaje a jejich doprovodu. Pozitivní zprávou, kterou bych chtěl zdůraznit, je, že se díky městem vybudované nové umělé hrací ploše pro kopanou podařilo zajistit, aby se všechna utkání letošního turnaje odehrála přímo v Modřicích. Týmy tak nebudou muset vyjíždět na některé zápasy na hřiště do sousedních obcí. Navíc o stravování týmů se letos postará jedna kuchyně - školní jídelna, jež prošla v loňském roce náročnou rekonstrukcí.

Jsem rád, že právě fotbalu se u nás v Modřicích daří. Za poslední léta se úroveň mládežnické kopané mílovými kroky pozvedla. Naše mužstvo starších žáků postoupilo v loňské sezóně do krajského přeboru. Ozývají se nám rovněž zájemci ze širokého okolí, kteří by rádi působili v našich mládežnických týmech. Zájem o širokou spolupráci v rámci mládežnické kopané už projevil mimo jiné FC Kuřim a Tatran Bohunice. Modřice proto nyní uvažují o zřízení společného tréninkového střediska fotbalové mládeže pro Modřice a okolní obce. Moderní sportovní plochy pro tréninky máme, k tomu bychom chtěli využít našeho trenérského týmu, jenž disponuje bohatými prvoligovými zkušenostmi. Modřický fotbalový klub má připravenou koncepci rozvoje mládeže svého klubu. Je velká škoda, že se skrze covidové období chystaný projekt o dva roky zpozdil.

Těším se na společná setkání na našem modřickém fotbalovém turnaji a přeji vám všem pohodové léto bohaté na krásné sportovní zážitky, zvláště pak ty fotbalové!

Ing. Josef Šiška, starosta města Modřice

Generální partner 22.ročníku

CTP
CTP
CTP


Generální partneři

EON
Město Modřice
MFK Modřice
FA čR

Hlavní partneři

Recovera
ikis
Pokorný
Syner
Čsad Brno holding a.s.
Poda
Ptacek
Bachl
JM Demicarr
Sasta
Makovský
Olympia
Zemako
Kovolit

Partneři

Brabec Rostislav
Procházka - elektro
Vodnaňská drůbež
Vinařství Alois Pitra
Restaurace Sherwood
Restaurace U Krále Jiřího
Restaurace Železná růže
Plzeňská pivnice
Hladinka a Šnyt