top

Vážení sportovní fanoušci a přátelé kopané,
velice rád vás vítám u nás v Modřicích na 23. ročníku mezinárodního turnaje žáků v kopané kategorie U13 nazvaném „Memoriál Josefa Šurala o Pohár starosty města Modřice“. Letošní ročník proběhne od 4. do 6. srpna na modřických hřištích. O pohár starosty a cenu Josefa Šurala se na něm utkají nadějní mladí fotbalisté z šestnácti tuzemských i zahraničních týmů. Byť nás v letošním ročníku turnaje nečeká žádný významný milník, významným přece jen je. Po kovidových letech si mnohem více uvědomujeme, jak důležitá je pro nás možnost vzájemného setkávání se bez jakýchkoliv omezení a radovat se společně z dosažených sportovních výkonů.

Stejně jako v uplynulých ročnících je pro fanoušky připraven za spolupráce města Modřice, FC Zbrojovka Brno, a. s., JmFKS a MFK Modřice, z. s., další ročník tohoto významného žákovského fotbalového podniku. V současnosti si již nikdo v Modřicích a jejich širokém okolí nedovede bez této tradiční prázdninové sportovní akce přelom letních prázdnin představit. I letos pokračujeme v osvědčené spolupráci s o. s. Mladý fotbal, které opět pro ty, kteří se nebudou moci turnaje zúčastnit přímo, zajistí přenosy všech utkání online či ze záznamu na internetu. Vždyť mnohačetný počet návštěvníků webových stránek je pro všechny organizátory tou největší odměnou.

Jak modřický turnaj získával na věhlasu a prestiži nejen u nás, ale i v zahraničí, tak se měnili také zástupci z různých států střední a východní Evropy. Bude mi skutečně velkým potěšením u nás letos poprvé přivítat všechny sportovce, rodiče a fanoušky z Maďarska a rovněž již tradiční zástupce ze Slovenska. Týmy těchto zemí doplňuje na stanovený počet mužstev špička z České republiky.

Od okamžiku, kdy na fotbalovém poli v Modřicích nastoupily v roce 2001 ke svému duelu historicky první mužstva a hvizd píšťalky sudího zahájil první ročník turnaje, uplynulo již velice dlouhé období. Během této doby jsme dovedli náš turnaj po stránce technické a sportovní téměř k dokonalosti. Věřte mi, že připravit a dobře zvládnout zdárný průběh turnaje s dříve až dvaceti a nyní ustálenými šestnácti účastníky, není vůbec jednoduchou záležitostí. Organizační zajištění celého turnaje klade na pořadatele stále vyšší a vyšší nároky. Jako každý rok je absolvována náročná a zdlouhavá několikaměsíční příprava na zajištění ubytování, stravy, hracích ploch a v neposlední řadě i hodnotných cen pro malé fotbalisty. Zde bych chtěl poděkovat městu Modřice, že se díky němu vybudováním nové umělé hrací plochy pro kopanou podařilo zajistit, aby se všechna utkání turnaje odehrála přímo v Modřicích. Týmy tak nebudou muset vyjíždět na své zápasy na hřiště do sousedních obcí. Současně je o stravování týmů letos postaráno v místní školní kuchyni a jídelně, která prošla nedávno náročnou rekonstrukcí.

Pohled do rozzářených očí mladých fotbalových talentů, kteří nám fanouškům připravují nejeden krásný sportovní zážitek, je pro všechny organizátory odměnou za jejich vynaložené úsilí a motivací do dalších let.

Za uplynulá dvě desetiletí turnaje se událo mnoho zajímavého jak na hřištích, tak i mimo ně. Pro aktuální informovanost všech fanoušků jsou zřízeny webové stránky www.turnaj-modrice.cz, kde se návštěvník dozví veškeré podrobnosti z turnaje včetně výsledků jak probíhajícího ročníku, tak ročníků předchozích. Nastartováním a zahájením úzké spolupráce MFK Modřice z.s. s Nadací Josefa Šurala získal turnaj velice silného a věhlasného partnera. Stalo se tradicí a v letošním programu tomu není jinak, že sobotního vloženého exhibičního zápasu osobností se zúčastní osoby zapojené do Nadace Josefa Šurala, která pod svojí hlavičkou nastoupí proti mužstvu složeného z trenérů zúčastněných klubů. Účast přislíbili takové persony jako např. Petr Švancara, Jan Polák či bratři Šuralové. Sobotní večer pak zakončíme večerní hudební zábavou, která je určena účastníkům turnaje zejména jejich doprovodům.

Zlomovou událostí v turnajovém dění byla celkově v pořadí za sebou již třetí výhra týmu SK Slavia Praha v devátém ročníku. Ta si tak po právu vydobyla do trvalé držby první putovní pohár starosty města Modřice. Zlatý hattrick se podařil ve 12. až 14. ročníku zopakovat FC Zbrojovce Brno, a tak se dnes bojuje již o třetí trofej, jenž svojí důstojností odráží věhlas našeho turnaje.

Touto cestou srdečně děkuji všem organizátorům a pořadatelům za jejich úsilí a snahu o perfektní zajištění každého ročníku a vyzývám všechny účastníky turnaje – sportovce, realizační týmy a diváky k dodržování pravidel a ke hře fair play. Jedině tak je možné udržet vysoký kredit naší krásné sportovně-kulturní akce a jít příkladem naší mládeži.

Závěrem mého úvodního slova přeji sportovcům mnoho herních úspěchů a všem návštěvníkům krásný a příjemný pobyt v Modřicích. Věřím, že si všichni odnesete domů nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na letošní ročník a za rok se opět sejdeme u nás v Modřicích při čtyřiadvacátém pokračování turnaje „Memoriál Josefa Šurala o Pohár starosty města Modřice“.

Sportu zdar a kopané zvlášť.
Ing. Josef Šiška, předseda MFK Modřice z.s.

Generální partner 23.ročníku

Recovera
Recovera
Recovera


Generální partneři

EON
Město Modřice
MFK Modřice
FA čR

Hlavní partneři

Prostavby
Stavby SR Group
Pokorný
Syner
Čsad Brno holding a.s.
Ptacek
Bachl
JM Demicarr
Sasta
Olympia
Makovský
N.K. Stav
Kovolit
Omega24

Partneři

Brabec Rostislav
Procházka - elektro
Vodnaňská drůbež
Vinařství Alois Pitra
Restaurace Sherwood
Restaurace U Krále Jiřího
Restaurace Železná růže
Plzeňská pivnice
Hladinka a Šnyt